E-Ticaret Satışlarınızı Arttıracak 5 Yöntem

Türkiye’de E-Ticaret yüzde 39 oranında büyüyerek 83,1 milyar lira oldu. Ancak 2020 yılı için öngürülen oran covid-19 ile beraber daha da arttı. İstatistiklere göre her ay 130 milyon kullanıcı sadece Instagram’da shop now butonuna tıklamakta. Bu da pazarın büyüklüğünü bize göstermektedir.

O yüzden oldukça önemli olan E-Ticaret satışlarınızı arttıracak 5 yönteme dikkatinizi çekmek istiyorum. 👇 Sizin için bu konuya dair kapsamlı bir rehber hazırladım.

  1. Düzenli Post/Story Paylaşımı: İçerikleriniz ile kullanıcılarınızla bir bağ kurmalı, onları size çekebilmek için eğlendirmeli ya da bilgi içeren içerikler paylaşmalısınız.
  2. Retargeting/Lookalike Reklamlarının Kullanılması: Bu kısım oldukça önemli. Cironuzu arttırmanızı sağlayacak asıl nokta retargeting ve lookalike reklamları olacaktır. Bu iki reklam türünü es geçmemelisiniz.
  3. Influencer Kampanyaları: Öncelikle hedef kitleniz en çok hangi platform da vakit geçirdiği tespit edilmeli. Youtube’da vakit geçiriyor ise hedef kitlenize uygun ve etkileşimi yüksek influencerlar seçin. Hedef kitlenize uygun influencerlar ile çalışmanız kısa sürede satışlarınızı arttırmanızı sağlayacaktır.
  4. E-Mail Marketing: Kimse e-maillerine bakmıyor ki diyenler çıkacaktır muhakkak. Ama bunu kesinlikle dikkate almayın. Hedef kitlenizin e-maillerini muhakkak toplayın. E-Mail Marketing ile satışlarınızı arttıracaksınız.
  5. Funnel(Sales Funnel) Marketing: Bu konu oldukça uzun anlatılması gereken bir konu. Ama kısaca bahsedecek olursak; Funnel sistemi ile satışlarınızı 6 katına çıkarmanız mümkün. Ürünlerinizi funnel sistemi ile pazarlayın. Kısa sürede satışlarınızın arttığını göreceksiniz.

Funnel sistemine ilerleyen süreçte daha detaylı değineceğim. Daha fazlası için beni takip edin! @cetinilknurcom

Sosyal Medya, Dijital Pazarlama, WordPress ve Funnel Marketing dünyasından güncel bilgi ve ipuçları için beni sosyal medya platformlarından takip etmeyi unutmayın 🙂

Sonraki yazımda görüşmek üzere!

ilknur
Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen